Обери життя - виберіть чисту воду!

Від чого залежить якість стічних вод?

Важливість обробки стічних вод

Щоб зберегти водойми і грунтову воду, слід правильно обробляти стічні води, які ми самі створюємо. У такій воді знаходиться багато корисних речовин (таких, як фосфор і азот), які потрібні для природних процесів, при яких водойми заростають і заболочуються. Більше того, через органічні речовини, які знаходяться в стічних водах, витрачаються запаси кисню. А це сприяє заростанню канав і водойм, що також позначається на популяції риб.

очищення стічних вод

Якщо направити в природу стічні води без попереднього очищення, то наявні в них бактерії і інші хвороботворні організми при попаданні в колодязі, грунтові води і пляжі, зіпсують їх. Найбільш поширеними і небезпечними для здоров'я є інфекційні організми та ті, що викликають отруєння. Вони потрапляють до нас саме через питну воду. Бактерицидне і вірусне зараження найчастіше відбувається при попаданні в питну воду фекалій.

Чому стічні води після очищувача не очищаються, як слід?

Вода після побутового вжитку йде з раковини і унітазу вниз по трубах. А далі? Куди вона потрапляє? Водоносна і каналізаційна системи постійно працюють. І хоча ми більше не бачимо цю воду, вона нікуди не пропадає, а спрямовується до спеціального очищувача. Пройшовши очищувач, вода стає настільки чистою, що її можна відправляти в природу без будь-якої небезпеки для навколишнього середовища. На жаль, через людське зневажливе ставлення в очищувач можуть потрапляти непотрібні речовини і предмети.

забруднені стічні води

Біологічна частина очисної системи стічних вод дуже чутлива. Там забруднення несуть органічні речовини, азот і фосфор, які зв'язуються з мікроорганізмами, що знаходяться у придатних для їх життя умовах бруду. Якщо це зміниться і умови не підійдуть для мікроорганізмів, то ефективність процесу очищення знизиться і в інших забруднюючих речовинах. Чим більше твердих частинок знаходиться в очищувачі стічних вод, тим швидше він забруднюється і тим частіше його потрібно обслуговувати. А це додаткові витрати.

Пам'ятайте: те, наскільки ефективно буде працювати очищувач стічних вод, прямо залежить від нашого ставлення до цих речей.

Як ми можемо вплинути на якість води?

НІ

 • Не викидайте в каналізацію тканину, засоби жіночої гігієни, презервативи, паперові рушники, старі ліки тощо;
 • Не використовуйте туалет як сміттєвий ящик ще й через необгрунтовано великі витрати води, що може викликати засмічення стічних труб;
 • не зпускайте у каналізацію масло, добрива, розчини та інші подібні речовини, які негативно позначаються на процесі біологічного очищення стічних вод.

ТАК

 • викидайте залишки їжі і сміття в спеціальні контейнери;
 • доставляйте небезпечні відходи у відповідні пункти збору;
 • використовуйте засоби для чищення з натуральних, а не синтетичних матеріалів (зазвичай на упаковках написано, що вони без фосфатів, сполук хлору і складаються з біологічно утилізуємих речовин, безпечних для природи).

Бережіть своє здоров'я і навколишнє середовище. Це не складно.

Замовити зворотній дзвінок

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA
Задати питання

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA