Обери життя - виберіть чисту воду!

Огляд фільтрів для води

Сучасний ринок систем водоочистки сповнений різноманітних фільтрів, серед яких легко загубитися. Цю статтю ми вирішили присвятити невеликому огляду систем фільтрації води. Сподіваємося, вона допоможе вам краще розібратися в обладнанні і вибрати найбільш підходящий для себе.

Для початку ви повинні знати - системи фільтрації бувають:

 • для питної води;
 • для побутової води;

Питні фільтри

Використовуючи даний вид фільтрів, ви отримуєте воду, придатну для пиття. Різні очисники фільтрують воду до різного ступеню. Деякі з них призначені для базового очищення, інші - для глибокого.

Фільтри базового очищення

Фільтр-глечик очищає воду від хлору, органічних і нафтових елементів , важких металів за допомогою одного-двох картриджів. Основа роботи картриджів - активоване вугілля, тому після очищення вода стає прозорою і позбавляється неприємного запаху і присмаку.

+ компактність (фільтр нагадує звичайний чайник, його легко забрати на дачу або на природу), невелика вартість, зрозумілий принцип роботи.

- поверхневе очищення, часта заміна картриджів (1 раз на 2-3 місяці).

Проточний фільтр (1-4 картриджа) видаляє з води великі домішки механічного характеру, хімікати, хлор та інші забруднювачі. Вода проходить декілька ступенів очищення.

+ заміна картриджів проходить раз на 4-6 місяців, вода подається через зручний кран.

- під час очистки не видаляються бактерії і мікроби, тому перед вживанням воду варто прокип'ятити.

Фільтри глибокого очищення

Мембранний фільтр (4-5 картриджів), видаляє великі елементи, хлор, нафтопродукти і органіку. Високий ступінь очищення забезпечує саме ультрафільтраційна мембрана, яка здатна очистити домішки від 0,1 мкм і менші.

Фільтри глибокого очищення

+ робота мембрани очищає воду від бактеріальних, мікроботворних організмів і вірусів, тому після фільтрації таку воду можна сміливо вживати без попереднього кип'ятіння.

- утворює накип на металевих поверхнях

Фільтр зворотного осмосу очищає воду на 99%. Сьогодні технологія зворотного осмосу - найефективніша в Україні. У зворотньоосмотичних системах діє напівпроникна мембрана, яка не пропускає домішки розміром навіть 0,00001 мкм. Після цього фільтра в воді немає мікробів, бактерій, вірусів, навіть мінералів і солі. Над очищенням води працюють від 5 до 9 картриджів. Крім того, до фільтру можна додатково поставити мінералізатор або сруктурізатор.

+ після осмосу на чайнику не залишається накипу, а сама вода - приємна на смак і абсолютно нешкідлива - можна спокійно пити, навіть без попереднього кип'ятіння.

- недешева вартість.

Побутові фільтри

Фільтри для побутової води встановлюють на головну трубу в місці, де комунікації входять в приміщення. Тому вода очищається одразу у всій квартирі або будинку. Деякі побутові фільтри призначені для очищення води окремо від солей, заліза, хлору або механічного бруду (вузькоспрямовані). Інші ж працюють за технологією комплексної очистки, видаляючи одразу всі домішки (фільтри комплексного очищення).

побутовий фільтр

Фільтри вузького спрямування

Механічний фільтр встановлюється для видалення піску, глини, іржі, суспензії. Ці частинки, накопичуючись в робочих елементах техніки (пральна машинка, бойлер), можуть призвести до їх поломки.

Вугільний фільтр видаляє хлор, важкі метали, нафтопродукти і органічні елементи . В основі його роботи — активоване вугілля з горіха кокоса. Хлор у воді сушить нашу шкіру, а разом з органічними елементами утворює шкідливі сполуки. При кип'ятінні вони особливо шкідливі для організму.

Зм'якшуючий фільтр використовується для видалення солей жорсткості. Очищає за допомогою іонообмінної смоли. Завдяки їй немає накипу. А, як відомо, через накип зазвичай бувають поломки дорогих побутових пристроїв, таких як пральні машини, котли і бойлери. Один такий фільтр захищає всю побутову техніку. Однак можна убезпечити 1 побутовий прилад, встановивши для нього фільтр-пом'якшувач окремо.

Фільтр-знезалізувач встановлюється для видалення заліза і марганцю, іноді - сірководню. В процесі очищення розчинене залізо випадає в осад, де видаляється способом сорбування. Після фільтра-знезалізувача на сантехніці не виникає іржі, а на одязі після прання -   жовтих плям. Та й металевого присмаку не буде

Фільтри комплексного очищення

Тут немає великої різноманітності видів. Однак після очищення цим фільтром у вашій воді більше не буде солі жорсткості, марганцю, заліза, органічних елементів і аміаку. Він один справляється з тими завданнями, для яких потрібно 2-3 вузькоспрямованих водоочищувачів.

Побутові фільтри теж мають різні технології очищення, в яких є як свої недоліки, так і переваги. Рекомендуємо звернутися за більш детальною інформацією до фахівців у "Центр Фільтрації Води" . Вони допоможуть вам вибрати найбільш оптимальну систему фільтрації, що відповідатиме ваших потребам і фінансовим можливостям. Пийте чисту безпечну воду і будьте здорові.

Замовити зворотній дзвінок

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA
Задати питання

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA