Обери життя - виберіть чисту воду!

Вигрібна яма або Автономна система очищення? Що вибрати?

При будівництві заміського будинку кожен власник стикається з проблемою облаштування каналізації. У разі якщо неподалік від вашої ділянки прокладена центральна каналізаційна мережа, питання підключення до неї може бути вирішене досить легко і швидко. Однак за статистикою, каналізаційна мережа прокладена тільки в 10% населених пунктів в Україні.

В 21 столітті уявити сучасний заміський будинок без звичних зручностей   ванни, туалету, пральної і посудомийної машини) просто неможливо, оскільки каналізація в ньому є найважливішою інженерною складовою. Тому власник заміського будинку вибирає між альтернативою - облаштувати вигрібну яму або встановити сучасне обладнання - автономну систему очищення каналізаційних стоків. Вибір на користь одного з типів каналізації визначить комфортність і функціональність житлового будинку на багато десятиліть вперед.

Розглянемо детально деякі аспекти облаштування та експлуатації вигрібної ями і сучасної автономної каналізації

Найпростішим варіантом облаштування каналізації для приватного будинку є вигрібна яма - герметична ємність, в яку зливаються для накопичення і зберігання побутові стоки. Суть роботи такої найпростішої каналізації зводиться до наступного, у міру заповнення ями - раз на декілька днів або тижнів, залежно від кількості стоків і розмірів ємності, - вони відкачуються за допомогою асенізаційної машини. Власнику будинку доведеться регулярно витрачатися на оплату послуг асенізаторів, і залежати від оперативності їх роботи, а ця послуга не стільки дорога, скільки клопітка і неестетична.

Якщо ассенізационную машину викликати несвоєчасно, вигрібна яма може переповниться стоками що в свою чергу призведе до розливу нечистот по ділянці.

вигрібна яма

Розташовувати вигрібну яму слід якомога далі від свердловини або колодязя з питною водою, щоб стоки не могли забруднити воду. А також, за санітарними нормами в радіусі 30 метрів від таких споруд не можна вирощувати плодові рослини.

Як правило, для виготовлення вигрібних ям використовують різні матеріали - залізобетон, метал, цеглу, матеріали які схильні до швидкого руйнування, що призводить до втрати герметичності каналізації, а отже може призвести і до протікання неочищених стоків в грунт і до його насичення мільярдами хвороботворних бактерій і вірусів.

Вигрібна яма є джерелом неприємного запаху. Основною перевагою такої « каналізації » є простота облаштування і невисока вартість.

Однак, в останні роки у споживачів змінилося ставлення до каналізації в приватному будинку, а саме до вигрібної ями. Раніше вигрібна яма сприймалася як нормальний і обов'язковий атрибут заміського котеджу, а установки очищення як щось незрозуміле, дороге і необов'язкове.
Тепер більшість споживачів уже сприймають автономну систему очищення господарсько - побутових стічних вод в якості необхідного і зручного атрибуту котеджу.

очищення стоків

В основі роботи таких очисних споруд лежить біологічний метод очищення стічних вод. Стоки надходять з дому потрапляють в монолітний резервуар - септик, в якому завдяки інженерним рішенням створені умови для протікання анаеробних процесів. Далі стоки очищені на 70% проходять етап доочистки або в фільтраційному дренажному полі або у септику аеробної доочистки.

Очищення побутових стічних вод в автономних сучасних очисних системах каналізаційних стоків, має ряд переваг:

 • Контакт неочищених стоків з грунтом повністю виключений
 • Високий ступінь очищення стічних вод - 99%
 • Такі системи надійні і довговічні, так як матеріал з якого вони виготовлені не схильний до корозії, гниття і руйнування
 • Сучасні автономні каналізації працюють без шуму і електроенергії.

Автономні системи каналізаційних стоків дуже прості в експлуатації, і економічно вигідні, безпечні для здоров'я людини і навколишнього середовища, а також їх вартість доступна широкому колу споживачів.

ДЕКІЛЬКА МІФІВ ПРО ВИГРІБНУ ЯМУ:

 1. Вигрібна яма - це дешево. Неправда! Щоб побудувати вигрібну яму ви витратите більше, ніж на септик, оскільки для облаштування вигрібної ями потрібен великий обсяг земляних робіт.
 2. Обслуговування вигрібної ями не дороге. Неправда! Один виїзд асенізатора коштує дорожче, ніж річне обслуговування автономної каналізації.
 3. Вигрібна яма довговічна. Неправда! Вигрібні ями служать не більше року. А з огляду на кількість і склад стоків, термін використання вигрібної ями може скоротитися до трьох місяців.
 4. Система із з/б кілець з переливом це станція очистки. Неправда! Це звичайна вигрібна яма, але коштує вона більше, ніж септик і воду очищає на 10-18%.

Замовити зворотній дзвінок

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA
Задати питання

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA