Обери життя - виберіть чисту воду!

Вода змінює все

Забруднення навколишнього середовища завжди позначалося на воді найбільше. Приблизно ⅔ планети наповнені водою, яка в підсумку виявилася величезним звалищем, куди продовжують скидати сміття. Води отруюються відходами від великих тваринницьких комплексів, добривами та засобами захисту рослин, які потрапляють туди з полів, що знаходяться поруч. Іноді, люди з прибережних населених пунктів зливають стічні води у водойми без очищення.

вода в промислових цілях

Сучасна промисловість працює завдяки технологіям, які витрачають багато води. Без неї, як і без енергії, нічого не працювало б. Та й самі ми комфортно живемо завдяки споживанню води, щоденна норма якого становить близько 2 – 2,5 л для 1 людини. Індустріальні зони забруднені важкими металами і вуглеводнями зі стічних вод.

Щоб жити, розвиватися і відчувати себе здоровим, потрібно пам'ятати, що запаси чистої води не безмежні, і розумно керувати водними ресурсами. Покращувати якість питної води, санітарії, гігієни та систем управління водними ресурсами також економічно вигідно. Воно включає підвищення тривалості життя, розширення масштабів освіти, медичну допомогу та міжнародний розвиток.

брак води

Троє з дев'яти людей в світі потерпають від браку води в даний момент.

Про нестачу води свідчить наступне:

 1. Навіть в районах, багатих атмосферними опадами і достатніми запасами прісної води, іноді не вистачає води. Чи буде води достатньо, залежить від якості її охорони, використання, розподілу і якості самої води.
 2. У всьому світі кожній третій людині не вистачає води. З кожним роком ситуація стає більш напруженою, так як постійно підвищується чисельність населення, зростає урбанізація, а також домашнє і промислове споживання води.
 3. Більше 1,2 мільярда людей (а це величезна частина населення світу) живе в місцях, де води мало фізично. Одна чверть населення світу проживає в країнах, де просто немає інфраструктури, щоб забирати воду з річок та інших водойм.
 4. Через нестачу води люди використовують воду для пиття з небезпечних джерел (не кажучи вже про нормальне миття, прання і утриманні будинків в чистоті).
 5. Забруднена вода сприяє виникненню холери, черевного тифу, дизентерії та інших хвороб, які передаються через воду. Через брак води розвиваються захворювання типу трахоми (очної інфекції, яка з часом призводить до сліпоти), чуми і висипного тифу.
 6. Брак води змушує людей зберігати її в своїх будинках. Так вони ризикують швидше забруднити воду і створити місця, в яких швидко розмножуються комарі. А ці комахи є відомими розповсюджувачами лихоманки денге, малярії та інших хвороб.
 7. У бідних міських і сільських громадах з дефіцитом води, місцевим жителям доводиться використовувати стічні води для ведення сільського господарства. Більше 10% людей у всьому світі зрошують харчові продукти стічними водами, які нерідко містять хімічні речовини або хвороботворні мікроорганізми.
 8. Частку людей, які не можуть собі дозволити безпечну питну воду і основні засоби санітарії, планувалося скоротити вдвічі вже до 2015 р Як бачимо, завдання не було виконане через дефіцит чистої води.

Вода - це життєво необхідний ресурс для будь-якої людини

Уряд і громадські організації повинні пріоритетно піклується про доставку достатньої кількості чистої води людям. Але і ми самі можемо допомогти в цьому, раціонально використовуючи цей ресурс у своєму повсякденному житті.

Замовити зворотній дзвінок

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA
Задати питання

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA