Обери життя - виберіть чисту воду!

Залізо у воді

Близько 5% всієї твердої кори землі припадає на залізо. Тому цей вид металу знаходиться майже в усіх джерелах води, не дивлячись на те, це поверхневі води, або свердловини. Найбільш забруднені цим хімічним елементом грунтові води.

Допускається вміст заліза у воді не більше 0,3 мг/літр. Однак, практика показує, що в артезіaнскіх свердловинах, пробурених на дачних ділянках, цей показник коливається між 0,5 20 мг/л.

висока концентрація заліза у воді

Щоб визначити вміст заліза у воді, в ідеалі, потрібно взяти пробу води з джерела, з якого до вас надходить вода, і віддати її на аналіз. Дослідження води коштує грошей, зате дає точну інформацію про стан води, якою ви користуєтеся.

Наявність заліза у воді можна визначити за такими ОЗНАКАМИ:

 • Відчувається металевий присмак. Про концентрації заліза понад 1 мг/л, у води з'являється виражений металевий присмак, який помітний навіть в чаї або каву.
 • У раковині, ванні або унітазі з'являється рудий наліт.
 • При приготування їжі на відкритому повітрі в прозорій воді видно рудий осад або ж осад зовсім не осідає на дно.
 • На побутових металевих предметах з'являється темний (навіть чорнуватий) наліт.
 • Кольорові тканини після прання втрачають колір.
 • Зварені напої, наприклад компот, через час темніють.

У воді міститься різні види заліза

Розглянемо ті, що часто зустрічаються:

 1. 2-валентне залізо зазвичай розчинено у воді. Тому його зміст в воді не визначити за кольором. Це тільки відразу. Якщо така вода постоїть у відкритій ємності якийсь час, на дні утворюється бурий осад.
 2. 3-валентне залізо у воді не розчиняється. Якщо таке залізо перевищує норму, вода набуває жовтуватий відтінок. Після відстоювання на дно випаде бурий осад.
 3. Органічне залізо - це залізо, яке з'єднується з органічними молекулами. Наявність у воді визначити можна по жовтому забарвленню без осаду.
 4. Бактеріальне залізо утворює на поверхні води райдужну плівку. Зустрічається не так часто.

Якщо ви помітили якусь із цих ознак, думаю, ви задумаєтеся про безпеку такої води для щоденного вживання?

За результатами дослідження ВООЗ, допускається вживати воду без шкоди здоров'я з концентрацією заліза до 2-3 мг/л.
Однак це дуже багато для смакових якостей води. Характерний металевий присмак буде відчуватися навіть в чаї або каві.

Як очистити воду від заліза?

Існують різні способи по очищенню води від заліза. При виборі потрібно відштовхуватися від форми заліза, яка міститься у воді. Зазвичай, в побуті ми стикаємося з двовалентних залізом - безбарвна вода і характерний металевий присмак.

очищення води від заліза

В цьому випадку ефективними будуть два методи.

1. Іонообмінні катриджі

Багато фільтрів працюють за допомогою іонообмінного картриджа. Він містить іонообмінну смолу, що перетворює залізо на натрій.

Такі картриджі є у всіх побутових фільтрах. Більшість таких картриджів ефективно видаляють з води залізо до 5 мг/л.

Картриджі з іншими механізмами працюють за методом лужного висажденія, використовуючи для фільтрації природний матеріал кальцит.

2. Фільтри зворотного осмосу

Фільтри зворотного осмосу набагато ефективніше очистять воду від будь-якого роду домішок, в тому числі і двовалентного заліза. Вони справляються з фільтрацією води куди краще, ніж іонообмінні смоли. Оскільки діаметр пір заоротньоосмостичних мембран значно менше іонв двовалентного заліза, вони не дозволяють їм пройти разом з водою.

А оскільки всі затримані домішки зливаються в каналізацію, мембрана не забивається. Системи фільтрації за принципом зворотного осмосу підходять для очищення води з концентрацією заліза до 10-20 мг/л.

Але навіть у цих фільтрів можуть виникати проблеми з очищенням. Це відбувається тоді, коли в воді міститься більше допустимої норми як двовалентного, так і тривалентного заліза.

Що робити?

Підсумуємо вище сказане. Якщо позначка вмісту заліза у воді щоденного вживання досягає:

 1. не більш 3 мг/л, не хвилюйтеся за своє здоров'я. Якщо хочете поліпшити смак води, для цього підійде фільтр будь-якого виробника з картриджем знезалізнення.
 2. 3-10 мг/л, знизити показник до безпечного зможе фільтр з картриджем знезалізнення.
 3. 10-20 мг/л і воно в основному двовалентне, впорається з завданням очищення фільтр зворотного осмосу або спеціальний засипної фільтр безреагентного очищення води від заліза і марганцю.
 4. більше 20 мг/л, проблему потрібно вирішувати серйозно. Можете замовити спеціальну систему очищення (обійдеться дорожче) або постійно відстоювати воду перед вживанням.

Замовити зворотній дзвінок

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA
Задати питання

Залиште ваші контакти, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

 • Захист від автоматичних повідомлень
  Введіть слово на картинці*
  CAPTCHA